niedziela, 1 września 2013

Prawo krwi

Autor: Tess Gerritsen
Tytuł : Prawo krwi
Wydawnictwo Mira
Liczba stron :
Opis wydawcy :
Willy nigdy nie uwierzyła w śmierć ojca. Wokół katastrofy amerykańskiego samolotu podczas wojny w Wietnamie nagromadziło się zbyt wiele pytań bez odpowiedzi. Dlaczego nie odnaleziono ciała? Kim był tajemniczy pasażer, którego istnieniu wszyscy zaprzeczają? Co się stało z ładunkiem?
Samolot o numerze rejsu 5078, który miał przybyć do Nam Tha o 15.00, nie dotarł do celu.

Od ponad dwudziestu lat , które minęły od katastrofy Willy nie wie o niej nic więcej oprócz lakonicznego raportu zawartego w jednym zdaniu. Dziewczyna chce poznać prawdę o śmierci swojego ojca.  Na prośbę umierającej matki wyrusza do Bangkoku by na własną rękę rozwikłać zagadkę lotu 5078. Willy nie zdaje sobie nawet sprawy na jak wielkie ryzyko naraża własne bezpieczeństwo i życie.  Na miejscu okazuje się , że istnieją osoby , które zrobią wszystko by ją powstrzymać.

Tess Gerritse po raz kolejny pokazuje, że wie jak budować napięcie i już od pierwszych stron intryguje czytelnika i sprawia , że nie może się on oderwać od książki nawet na moment.  Sama połknęłam ją dosłownie w dwie godziny. Kiedy już wydaje nam się , że wiemy kto za czym stoi  okazuje się , że pojawiają się nowe fakty, okoliczności , które wszystko komplikują.  Oprócz wartkiej akcji na uwagę zasługuję kreacja głównej bohaterki. Jest ona silną, niezależną kobietą , która nie boi się ryzykować własnego życia na rzecz ratowania prawdy o własnym ojcu. Nawet kilkukrotne zamachy nie są w stanie powstrzymać ją w działaniu.  Dużym plusem było również osadzenie akcji w Bangkoku, dodało to trochę egzotyki do całej powieści .  Wielką niewiadomą  jest postać Guy'a Barnarda, który początkowo z niezbyt donrych pobudek chce pomóc Willy odnaleźć jakiś trop doprowadzający do jej ojca.  Chemia i ciągłe napięcie między bohaterami jest widoczne na każdym kroku.


"Prawo krwi" to trzymająca w napięciu powieść, która wciągnie was w swój świat już od pierwszych stron. Jeśli szukacie dobrego kryminału z ciekawa fabułą to czystym sercem mogę wam polecic książek Tess Gerritsen, na pewno nie będziecie zawiedzeni . 

Ocena końcowa :5/5 

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Mira 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz